Babcia i dziadek, ich święto.

Nasi dziadkowie mają dzisiaj i jutro swoje święta. Często zdarza nam się o nich zapominać. Ale to właśnie w tym czasie powinniśmy pokazać im najbardziej jak nam na nich zależy.

To właśnie dzięki nim jesteśmy teraz na ziemi. Możemy cieszyć się, że żyjemy w najlepszych czasach. W czasach wzrostu gospodarczego i ogólnego dobrobytu.

Rozmowa

Wraz z bratem pojechałem dziś do rodziców naszej mamy. Każdy zasiadł przy stole i zaczęliśmy rozmawiać, i wspominać wydarzenia z przeszłości.

Babcia opowiadała, jak to zdarzyło się jej wyjść raz na wagary, ze znajomymi w wieku 14-15 lat.

Z dziadkiem znów, toczyliśmy rozmowę na tematy polityczno gospodarcze, bo to właśnie On zakorzenił we mnie ogólne zainteresowania tymi tematami.

Śmiechu i uśmiechów było co nie miara.

Właśnie takie spotkania przypominają nam to jak się kochamy.

Przemyślenia

Wracając od dziadków, gdy brat prowadził samochód wzięło mi się na refleksje.

Nie potrzeba w cale milionów na koncie, czy lamborghini i szafe gucci by mieć w życiu szczęście. Dla naszych bliskich ważna jest pamięć o nich i może czasem wspólna kolacja dać więcej radości, niż drogi prezent.

Chęć wspólnej rozmowy i kultywowania rodzinnych tradycji jest wystarczająca do posiadania szczęścia w życiu.

Ale znów pieniądze są potrzebne w życiu do przeżycia, dlatego każdy z nas powinnien znaleźć balans między tym wszystkim.

Znaleźć czas dla siebie, dla rodziny i bliskich, ale też czas na rozwijanie biznesu i szukania swojej drogi w życiu.

Podsumowanie

Babcia i dziadek będą z nami do końca.

Nie zapominajmy pielęgnować relacji i więzi, które nas z nimi łączą. Warto czasem zadzwonić bez powodu i zapytać, czy wszystko jest okej.

Serio tyle wystarczy by było im cieplej na serduchu.

Bądźmy wdzięczni za to, że wychowywali nas na ile potrafili, i miejmy odwagę i siłę zaopiekować się nimi, gdy na to przyjdzie czas.

Myślę, że drogą do mojej wolności będzie właśnie znalezienie tego idealnego balansu między tym wszystkim.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dalej potoczy się moja droga w dążeniu do wolności, zapraszam do dalszego śledzenia bloga, oraz moich mediów społecznościowych. Twitter Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *