Jak zacząć z dochodem pasywnym

Jak zacząć?

To jest chyba najbardziej popularne pytanie. Jak zacząć tak by zarabiać, i najlepiej od razu miliony. Niestety nie da się z zerowym kapitałem od razu zarabiać sześciocyfrowych kwot.

Chyba, że jesteśmy jakimś ultra dobrym programistą który  w jedną nockę zrobi aplikację, która sprzeda się w miliardowym nakładzie, lub zrewolucjonizuje rynek. Co spowoduję miliony na naszym koncie, ale to raczej rzadko się zdarza.

Lub mamy inny pomysł na biznes, który możemy prowadzić z bardzo niskim wkładem finansowym.

Najlepiej zacząć od systematycznego odkładania jakiegoś % z naszych dochodów. Ja osobiście staram odkładać po 40% z tego co miesięcznie uda mi się zarobić/dostać. Jednorazowo, może jest to mało ale po 3 miesiącach mam dodatkową „wypłatę”. Tutaj sens przysłowia zarabianie przez oszczędzanie ma fajne pokrycie.

Co dalej?

Gdy będziemy sobie tak oszczędzać odpowiednio długo, może będzie nas stać na kredyt. A jak wiadomo nie od dziś kredyt jest jedną z łatwiejszych dźwigni finansowych. Kredyt może nam pomóc w zakupie pierwszego mieszkania pod wynajem. Za 5 czy 10tyś. własnego wkładu można na spokojnie kupić mieszkanie pod wynajem w mieście studenckim.

Inna opcja to po prostu inwestycje wszelkiego rodzaju w aktywa o których więcej pisałem tutaj.

Ja na przykład postawiłem sobie za cel miesięcznie odkładać minimum 300zł. Ale gdzie te pieniądze ulokować? W moim przypadku będzie to zakup bitcoina miesięcznie za te zaoszczędzone pieniądze. Nie będę tutaj nikomu polecać czy negować inwestycji w kryptowaluty. Jest to nieprzewidywalny rynek, sam trochę w nim już siedzę, z jakiś rok może półtora. Ale jeśli chciałby ktoś wiedzieć jak zacząć itd. to zapraszam na maila, lub fanpage tam wszystko wytłumaczę 😉  ( a no i najważniejsze inwestujcie tyle ile jesteście w stanie stracić )

Podsumowanie

Najprostszym sposobem na zarabianie pasywne jest po prostu odkładanie jakiejś części naszego dochodu, lub stworzenie własnego produktu  który będzie się dobrze sprzedawał. Późniejszą gotówkę możemy przeznaczać na zakup aktywów, które będą dla nas pracować.

To w sumie wszystko. Zacząć jest bardzo prosto wystarczy obmyślić dobrą strategię i się jej trzymać. No i co najważniejsze wszystko na spokojnie, bez chęci zarabiania od raz milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *