Pasja

Czy warto mieć pasje?

Odpowiem pierw krótko.

Tak, pasja jest nam potrzebna!

Na tym mógłbym zakończyć ten nagłówek ale nie był bym sobą gdybym tak zrobił.

Pasja w życiu nadaje nam jakiś sens i chęć do życia. Człowiek, który pracuje bez pasji chodzi do pracy z przymusu.

Odpowiedz sobie na pytanie. Chcesz całe życie pracować dla pieniędzy by przeżyć? Czy pracować wraz z uśmiechem na twarzy, budząc się każdego dnia z myślą, tak w końcu będę mógł popracować! Tylko uważaj by nie wpaść w pracoholizm 

Ja nie chciał bym przepracować ani jednego dnia robiąc coś co mi każą, lub coś czego nie lubię robić.

Osoba pracująca z musu jest o wiele mniej wydajna niż ta, która pracuje bo kocha to co robi.

Ale wracając do pytania bo znów zbaczam z głównego toru.

Człowiek bez pasji jest pusty w środku, żyje by przeżyć a nie by żyć! Warto mieć pasje by po prostu mieć ochotę do życia. Nie raz dochodzę do wniosku, że gdyby nie jakieś tam moje większe, lub mniejsze pasje nie był bym w miejscu, w którym jestem obecnie.

Jak znaleźć pasje?

Na to pytanie nie jest w cale taka łatwa odpowiedź. Jedni mówią, że pasja to coś co towarzyszy nam całe życie i sprawia uśmiech na naszych twarzach. Jasne jest to w jakimś stopniu prawda, ale nie mogę się z tym do końca zgodzić.

W moim wypadku nie do końca się to sprawdza. Lubię giełdę i wykresy, te zielone i czerwone słupki bardzo mnie interesują, w jakimś mniejszym czy większym stopniu jest to moja pasja a mimo to nie wywołują u mnie nie wiadomo jakiej euforii. Czasem (często) siadam sobie do laptopa wchodzę na giełdy i analizuję z czystej ciekawości, czy chęci sprawdzenia jak dobry w to jestem.

Ale wracając, jak znaleźć pasje?

Nie ma na to jednego i sprawdzonego sposobu. W większości wypadków pasja towarzyszy nam całe życie, ale nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy.

Lubisz muzykę i nie wyjdziesz z domu bez słuchawek? Może spróbuj sam coś stworzyć, czemu by nie?

Lubisz czytać książki? Może spróbuj zacząć pisać swoje opowiadania w klimatach, które cię interesują!

I mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale to od ciebie zależy co z tym zrobisz.

Zróbmy takie proste ćwiczenie. Wycisz się, weź głęboki wdech, przytrzymaj krótką chwilę powietrze w płucach, pomyśl co chciałbyś robić w życiu i spokojnie wypuść powietrze. Tylko nie zemdlej!

Lepiej? Jeśli tak to wykonuj sobie takie ćwiczenie częściej, fajnie jest się czasem zatrzymać w tym pędzącym świecie i zacząć zauważać otaczający nas świat.

Mam pasje i co dalej?

Jeśli już masz jakąś lub jakieś pasje to się w tym realizuj. Tylko nie pozwól by to co sprawiało ci radość przerodziło się w rzecz, którą nienawidzisz.

Jak wyżej wymieniłem czytanie książek czy miłość do muzyki można przełożyć na tworzenie swojego content’u, nie musisz od razu na tym zarabiać, pamiętaj rób to sukcesywnie a pewnego dnia zbierzesz plony jakich inni będą ci zazdrościć.

A no i pamiętaj by się nie zniechęcać. Na początku będą się z ciebie śmiać, albo wytykać palcami, bo robisz coś więcej, a potem zaczną pytać jak osiągnąłeś sukces.

Podsumowanie

Pamiętaj, że warto mieć pasje, bo człowiek bez pasji po prostu przeżyje życie, a nie będzie nim żyć!

Znajdź pasje i się w niej realizuj.

Nie zniechęcaj się początkiem, a pewnego dnia będziesz mieć więcej niż ktokolwiek inny!

To chyba wszystko o czym chciałem napisać dzisiaj. Wiem, że znów nie pojawiał się długo posty, ale nie wiedziałem, o czym dla was napisać. A post na temat oszczędzania chcę by był dopracowany jak tylko najlepiej potrafię!

Pozdrawiam w te słoneczne majowe dni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *