Plany na rok 2019

Moje plany są spore, ale mam nauczkę z tamtego roku by nie planować zbyt wiele. Czas i życie może nam płatać figle i często rujnować nasze plany.

Pisałem już raz na temat planowania i dlaczego jest ono ważne link znajdziecie o tutaj zapraszam do lektury jeśli jeszcze jej nie przeczytałeś.

W tym roku chciałbym spróbować inaczej zaplanować swoje 12 miesięcy. Bardziej jako jeden cel na kwartał, niż jeden cel na miesiąc.

Jeśli uda mi się spełnić wszystkie 4 cele szybciej. Zacznę stawiać nowe, tak by ten rok nie był zmarnowany.

Kwartał I

W 1 kwartale chciałbym rozwinąć bloga. Starać się pisać jednego posta tygodniowo. Jest to na tyle rzadko, by się nie przepracować, a równiez na tyle często, że osoba nowo zaglądająca na bloga będzie miała co czytać.

Kwartał I to również moja chęć rozpoczęcia kanału vlogowego, ale nie chce go wiązać z blogiem. Robić to bardziej w formie komediowo satyrycznej. Pokazać też moje inne pasje niż finanse i ekonomia.

//wyrobić nawyk oszczędzania

Kwartał II

Tutaj głównie skupię się na szkole i zdaniu matury.

Jeśli ta pójdzie mi dobrze chciałbym studiować zarządzanie, informatyke i finanse na uniwersytecie ekonomicznym we Wrocławiu.

Będzie łączyć się to również z przeprowadzką do Wrocławia, a to jest dla mnie poszerzeanie horyzontów.

Matura to również nie jest mus by się przeprowadzać. Wrocław jako miasto bardzo mi się podoba, o wiele bardziej jak Warszawa czy Katowice.

Chciałbym tam podjąć pracę jako barista. Jaram się totalnie kawą, a barista to taki barman i w tym zawodzie mam już jakieś doświadczenie.

//wrócić do planowania dnia tak by nie marnować czasu

Kwartał III

W tym okresie chciałbym, skupić się na studiach i pracy nad blogiem. Spełnianie pasji jak i rozwój kanału youtube to plany na ten kwartał.

Może będę mieć jakiś pomysł na biznes, który zrealizuje i mnie totalnie pochłonie.

//wytrwanie w założonych celach oraz dalsza realizacja planów

Kwartał IV

Domykanie nie pozamykanych spraw, dalszy rozwój rzeczy, które przynoszą mi jakieś pieniądze i szczęście.

Sam Gary Vaynerchuk ( link do wikipedi ) mówi, że nie ważne ile zarabiasz, ważne to, czy jesteś szczęśliwy. A rzeczy które robisz czy sprawiają ci szczęście.

Bo co z tego, że będziesz mieć miliony na koncie, a nie będziesz szczęśliwym człowiekiem.

//po prostu być szczęśliwym

Podsumowanie

Do mnie z przyszłości – udało ci się?

O tym dowiecie się pewnie 31 grudnia tego roku, choć może będę też pisać podsumownaia kwartału? To by mogło być ciekawe, takie rozliczenie z samym sobą.

Ale wracając. To są jakieś wczesne plany i założenia na ten rok. Nie wiem czy wyjdą, czy też nie. Nikt tego nie wie. Los i czas lubi nam pokazywać, kto ma racje. Może być tak, że przestanie mnie „jarać” robienie bloga i zacznę szyć świąteczne skarpetki w rytm muzyki jazzowej.

Chciałbym tylko tak na koniec powiedzieć. Róbcie to co sprawia wam radość, i starajcie się realizować swoje założone cele.

Do następnego o/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *