Warto robić coś więcej!

Dlaczego warto robić coś więcej?

Odpowiedź jest krótka i zwięzła. Warto choćby dlatego, że człowiek ma żądzę rozwoju!

Jeśli nie karmimy tego wewnętrznego „JA” po czasie stajemy się szarakami bez aspiracji, którzy nie wiedzą czego chcą od życia. A co to za życie gdy nie mamy po co żyć? W tedy to nie życie, w tedy to wegetacja! A chyba nie jesteś roślinką by wegetować co?

Dlaczego ja robię coś więcej?

Tutaj też jest krótka odpowiedź.  Po pierwsze to lubię robić więcej. A po drugie robię coś więcej w życiu by szybciej „móc nic nie robić”. Chodzi mi o możliwość podróżowania po świecie, czy po prostu spędzania czasu z dziewczyną, przyjaciółmi czy rodziną bez martwienia się o to czy mogę pozwolić sobie na jakąś przyjemność. Bez liczenia pieniędzy czy starczy do „10-tego” bo na wypłatę trzeba czekać.

Lubię robić też coś więcej ponieważ daję mi to większą pewność siebie. Interesuje się wieloma tematami od gier komputerowych, przez biznes, po mechanikę samochodową dzięki czemu nie ważne w jakim towarzystwie jestem to znajdę temat do rozmowy. A rozmowa jest ważna, bo dzięki niej nawiązujemy kontakty, które mogą nam się w przyszłości bardzo przydać!

Przykłady robienia czegoś więcej

Wiele osób nie wie co by mogło robić, by zająć swój czas i po prost marnują go przed telewizją przerzucając kanały jeden po drugim. Albo przeglądając cały dzień youtube czy netflix. Dla mnie yt i netflix to fajna możliwość na spędzenie czasu gdy naprawdę nie mam nic do roboty. Gdy wszystko co miałem zrobić danego dnia zrobiłem i nawet sprawy „coś więcej” są załatwione.  A gdy już przeglądam yt to staram się szukać taki kontent, który może mnie rozwinąć. ( Jeśli chcieli byście listę kanałów które śledzę dajcie znać na facebook’u, w komentarzu pod postem lub na poślijcie maila mateusz@wolnypolak.pl )

No dobra ale przykłady Mateusz przykłady!

Więc jednym z przykładów na pewno będzie rozwój osobisty (również finansowy). Mam na myśli rozwój wiedzy finansowej, czytanie książek, uczestniczenie w kursach na interesujący nas temat, oglądanie filmów instruktażowych z dziedzin które nas ciekawią jak i wyszukiwanie informacji w sieci.

Drugim Aspektem może być uprawianie sportu. Tak po prostu czegokolwiek, czy to szachy, czy piłka nożna, czy siłownia. Myślę, że w sporcie każdy znajdzie miejsce dla siebie i taką dyscyplinę która będzie mu sprawiać przyjemność.

Trzecia sprawa to e-sport! Sam jeszcze do nie dawna bardzo uczestniczyłem w życiu sportów elektronicznych. Które przyciągnęły mnie na równi z szachami, a po dzień dzisiejszy gram w ligę legend, może nie tak jak wcześniej bo sprzedałem komputer, ale nadal coś tam sobie zagram. E-Sport nadal jest bardzo świeżą sprawą ale na szczęście coraz więcej ludzi się do niego przekonuje. Na ten temat na pewno kiedyś powstanie wpis na tej „luźnej” stronie bloga.

Czwarta opcja to chyba moja ulubiona. Rób to co sprawia tobie uśmiech na twarzy! Jeśli jest takie zajęcie przy którym jesteś szczęśliwy to stań się w nim najlepszy, znajdź sposób jak na nim zarabiać i czerp przyjemność z robionej przez ciebie rzeczy do końca życia!

Podsumowanie!

Podsumowując całość mojego wpisu w jedno krótkie zdanie. Znajdź takie zajęcie które sprawia ci przyjemność, rób je do póki nie będziesz w nim najlepszy, czerp wymierne zyski do końca swoich dni!

To chyba najkrótszy przepis na to jak być szczęśliwym a do tego mieć pieniądze i z uśmiechem iść przez życie!

4 Replies to “Warto robić coś więcej!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *